Beder

Vores hovedafdeling ligger i Beder. Det er her, du finder gartneruddannelserne, de fleste af vores kurser og uddannelsen til blomsterbinder. Det er også her, du bruger det meste af din tid, hvis du gerne vil være skov- og naturtekniker.

I Beder har vi det største af vores tre skolehjem, et stort fagbibliotek og vores egen butik. Det er også her, det meste af administrationen og skolens direktør holder til.

Uddannelser på afdelingen

Anlægsgartner

Udforsk

Gartner

Udforsk

Skov- og naturtekniker

Udforsk

EUD10 Green

Udforsk

På afdelingen møder du

Anette Helbo Sørensen
Underviser
Gartneruddannelsen
Bente Sørensen
Rengøringsassistent
Birgitte R. Krogsdal
Kursussekretær
Casper Nielsen
Værkstedsassistent
Anlægsgartneruddannelsen
Charlotte Lindberg Hansen
Uddannelsessekretær
Gartneruddannelsen
Charlotte Marcker
Praktikkoordinator
Christian Bech Muurmann
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Christian Næsborg
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Christina Seest Hansen
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Dagmar N. Grummesgaard
Underviser
Gartneruddannelsen
Eva Buch Larsen
Kursussekretær
Gitte S. Laursen
Receptionist
Hanne Gylling
Kursuskoordinator
Heidi Jochumsen
Køkkenassistent
Køkken og kantine
Helle Jensen-Krogh
Lønbogholder
Økonomiafdelingen
Henning J. Ligaard
Underviser
Henning M. Rasmussen
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Henning Randrup-Thomsen
IT-leder
Ingrid Tambour
Praktikinstruktør
Gartneruddannelsen
Janni Fisker Tousgaard
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Jannie Kristiansen
Rengøringsassistent
Jeanett Mathiasen
Ledende rengøringsassistent
Karin B. Andersen
Underviser
Blomsterbinderuddannelsen
Karin M. Jakobsen
Uddannelsessekretær
Anlægsgartneruddannelsen
Karina Gerdsen
Ledelsessekretær
Karolina Sikala
International coordinator
Kim G. Bak
Underviser
Gartneruddannelsen
Kurt Boe Kjærgaard
Underviser
Gartneruddannelsen
Lilli Bach
"Mor Lilli"
Linda Enevoldsen
Rengøringsassistent
Lotte Skjærbæk
Uddannelsesleder
Gartneruddannelsen
Lukasz Chrystofiak
Underviser
Gartneruddannelsen
Marianne Møller
Underviser
Blomsterbinderuddannelsen
Martin Sørensen
Praktikinstruktør
Gartneruddannelsen
Mette Gerdt Nielsen
Bibliotekar og Kvalitetsmedarbejder
Mette Buch
Underviser
Haver til Maver
Mette Christensen
Studievejleder og underviser
Vejleder i uddannelserne Gartner, Anlægsgartner og Skov- og naturtekniker
Michael Sejer
Erhvervskonsulent
Mie Skaarup
Køkkenassistent
Køkken og kantine
Morten Jensen
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Ninna Bach
Køkkenassistent
Køkken og kantine
Peder Glud
Uddannelsesleder
Anlægsgartneruddannelsen
Petcharat Muangit
Rengøringsassistent
Peter L. Moesgaard
Direktør
Peter Rust Nørgaard
Administrationschef
Peter Østergaard
Underviser
Pia Hald Laursen
Køkkenassistent
Køkken og kantine
Rasmus Anholm Christensen
Teknisk chef
Rattigal Khemarang
Rengøringsassistent
Rungjang Phimtaku
Rengøringsassistent
Stephen Douglas Dalton
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Tanja Lee Strange Pedersen
Køkkenassistent
Køkken og kantine
Thomas Jørgensen
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Tinna Almind
Bogholder
Økonomiafdelingen
Torben H. Laursen
Pedel
Torben Brauer
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Torben Ribergaard
Studievejleder og underviser
Vejleder i uddannelserne Anlægsgartner, Gartner og Skov- og naturtekniker
Ulla Rasmussen
Serviceassistent
"Ullas butik"
Kontakt Beder

Jordbrugets Uddannelsescenter Århus

Damgårds Allé 5
8330 Beder

Telefon: 8747 5700
Mail: ju@ju.dk

CVR: 31714559
EAN: 5798 0005 54214


Telefontid

Mandag-torsdag: 8:00-15:00
Fredag: 8:00-14:00

På kort