Beder

Vores hovedafdeling ligger i Beder. Det er her, du finder gartneruddannelserne, de fleste af vores kurser og uddannelsen til blomsterbinder. Det er også her, du bruger det meste af din tid, hvis du gerne vil være skov- og naturtekniker.

I Beder har vi det største af vores tre skolehjem, et stort fagbibliotek og vores egen butik. Det er også her, det meste af administrationen og skolens direktør holder til.

Uddannelser på afdelingen

anlaegsgartner.png

Anlægsgartner

Udforsk
gartner.png

Gartner

Udforsk
skov.png

Skov- og naturtekniker

Udforsk
anlaegsgartner.png

EUD10 Green

Udforsk

På afdelingen møder du

Anette-Helbo-Soerensen.jpg
Anette Helbo Sørensen
Underviser
Gartneruddannelsen
Bente Sørensen.jpg
Bente Sørensen
Rengøringsassistent
Birgitte R. Krogsdal.jpg
Birgitte R. Krogsdal
Kursussekretær
Casper-Nielsen.jpg
Casper Nielsen
Værkstedsassistent
Anlægsgartneruddannelsen
Charlotte Lindberg Hansen.jpg
Charlotte Lindberg Hansen
Uddannelsessekretær
Gartneruddannelsen
Charlotte Marcker.jpg
Charlotte Marcker
Praktikkoordinator
Christian-Bech-Muurmann.jpg
Christian Bech Muurmann
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Cristian Næsborg.jpg
Christian Næsborg
Underviser
Anlægsgartner[-]uddannelsen
Christina-Seest-Hansen.jpg
Christina Seest Hansen
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Dagmar Grummesgaard Nielsen.jpg
Dagmar N. Grummesgaard
Underviser
Gartneruddannelsen
Eva Buch Larsen.jpg
Eva Buch Larsen
Kursussekretær
Gitte S. Laursen.jpg
Gitte S. Laursen
Receptionist
Hanne Gylling.jpg
Hanne Gylling
Kursuskoordinator
Heidi Jochumsen.jpg
Heidi Schjødt Simonsen
Køkkenassistent
Køkken og kantine
Helle Jensen-Krogh.jpg
Helle Jensen-Krogh
Lønbogholder
Økonomiafdelingen
Henning Ligaard.jpg
Henning J. Ligaard
Underviser
Henning Rasmussen.jpg
Henning M. Rasmussen
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Henning Randrup.jpg
Henning Randrup-Thomsen
IT-leder
Ingrid Tambour.jpg
Ingrid Tambour
Praktikinstruktør
Gartneruddannelsen
Janni Fisker Tousgaard.jpg
Janni Fisker Tousgaard
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Jannie Kristiansen.jpg
Jannie Kristiansen
Rengøringsassistent
Jeannett Christiansen.jpg
Jeanett Mathiasen
Ledende rengøringsassistent
Karin Bøgh Andersen.JPG
Karin B. Andersen
Underviser
Blomsterbinderuddannelsen
Karin M. Jakobsen.jpg
Karin M. Jakobsen
Uddannelsessekretær
Anlægsgartneruddannelsen
Karina Gerdsen.jpg
Karina Gerdsen
Ledelsessekretær
Karolina Sikala.jpg
Karolina Sikala
International coordinator
Kim G. Bak.jpg
Kim G. Bak
Underviser
Gartneruddannelsen
Kurt Boe Kjærgaard.jpg
Kurt Boe Kjærgaard
Underviser
Gartneruddannelsen
Lilli Bach.jpg
Lilli Bach
"Mor Lilli"
Lotte-skjærbæk.jpg
Lotte Skjærbæk
Uddannelsesleder
Gartneruddannelsen
Lukas Chrystofiak.jpg
Lukasz Chrystofiak
Underviser
Gartneruddannelsen
Marianne-Møller.jpg
Marianne Møller
Underviser
Blomsterbinderuddannelsen
Martin Sørensen.jpg
Martin Sørensen
Praktikinstruktør
Gartneruddannelsen
Mette Gerdt Nielsen.jpg
Mette Gerdt Nielsen
Bibliotekar og Kvalitetsmedarbejder
Mette Buch.jpg
Mette Buch
Underviser
Haver til Maver
Mette-Christensen.jpg
Mette Christensen
Studievejleder og underviser
Vejleder i uddannelserne Gartner, Anlægsgartner og Skov- og naturtekniker
Michael Sejer (2).JPG
Michael Sejer
Erhvervskonsulent
Mie Skaarup.jpg
Mie Skaarup
Køkkenassistent
Køkken og kantine
Morten Jensen.jpg
Morten Jensen
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Ninna Bach.jpg
Ninna Bach
Køkkenassistent
Køkken og kantine
Peder Glud.jpg
Peder Glud
Uddannelsesleder
Anlægsgartneruddannelsen
Petcharat Maungit.jpg
Petcharat Muangit
Rengøringsassistent
Direktør (5).jpg
Peter L. Moesgaard
Direktør
Peter Rust Nørgaard.jpg
Peter Rust Nørgaard
Administrationschef
Peter L Ostergaard.jpg
Peter Østergaard
Underviser
Pia Hald Laursen.jpg
Pia Hald Laursen
Køkkenassistent
Køkken og kantine
Rasmus Christensen.jpg
Rasmus Anholm Christensen
Teknisk chef
Rattigal Khemarang.jpg
Rattigal Khemarang
Rengøringsassistent
Rungjang Phimtaku.jpg
Rungjang Phimtaku
Rengøringsassistent
Stephen Douglas Dalton.jpg
Stephen Douglas Dalton
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Tanja Lee Strange Pedersen.jpg
Tanja Lee Strange Pedersen
Køkkenassistent
Køkken og kantine
Thomas Jørgensen.jpg
Thomas Jørgensen
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Tinna Almind.jpg
Tinna Almind
Bogholder
Økonomiafdelingen
Torben Laursen.jpg
Torben H. Laursen
Pedel
Torben Brauer.jpg
Torben Brauer
Underviser
Anlægsgartneruddannelsen
Torben Ribergaard.jpg
Torben Ribergaard
Studievejleder og underviser
Vejleder i uddannelserne Anlægsgartner, Gartner og Skov- og naturtekniker
Ulla Rasmussen.jpg
Ulla Rasmussen
Serviceassistent
"Ullas butik"
Kontakt Beder

Jordbrugets Uddannelsescenter Århus

Damgårds Allé 5
8330 Beder

Telefon: 8747 5700
Mail: ju@ju.dk

CVR: 31714559
EAN: 5798 0005 54214


Telefontid

Mandag-torsdag: 8:00-15:00
Fredag: 8:00-14:00

På kort